Лазерна терапія при лікуванні діабетичної стопи

Лазерна терапія при лікуванні діабетичної стопи - елементи

Polaris 2/Etius LM / Etius ULM

01.11.2013

Введення

За оцінками, число людей, які страждають від діабету досягає 150 мільйонів. Це число може подвоїтися до 2025 року. Індія і Китай є країнами особливо вразливими до значного збільшення захворюваності. Діабетична стопа є дуже серйозним ускладненням цукрового діабету і найбільш небезпечним фактором, що призводить до ампутації стопи. За статистикою, 60% ампутацій нижніх кінцівок, крім нещасних випадків, пов'язані з діабетичної стопи. Вчені підрахували, що 15% людей, які страждають від діабету, матимуть проблеми діабетичної стопи, де до 40% з цих випадків можуть закінчитись ампутацією.

Ми не доходимо до суті процесу діабетичної стопи, тому що проблема носить комплексний характер. Немає сумнівів у тому, що ампутація є серйозною проблемою і якість життя після ампутації різко знижується.

Вивчення

Дослідження проводилося протягом 2 років з лютого 2008 року по лютий 2010 року. Учасниками були люди, які страждали від діабету ІІ типу та діабетичної стопи І типу за шкалою Maggitt-Wagner. Всього було 68 учасників, поділених на дві групи 34 чоловік у кожній.

Контрольна група

Контрольна група лікувалася традиційно. Застосовувались сольові чи бетадринові компреси, лікування антибіотиками та гіпсові пов'язки ноги.

Дослідна група

Both the center of wound and edges were irradiated. Дослідна група також лікувалась традиційним способом та окрім того додатково застосовувались сеанси лазерної терапії. Для лікування використовувався лазерний кластер. Лікування проводилося щодня і тривало протягом 15 днів. Опроміненню піддавались як центр так і краї рани.

Використовувались наступні параметри:

  • Дозування енергії 2-4J/см2
  • Потужність 60mW
  • Частота 5kHz

Дозування, що застосовується під час лікування діабетичної стопи можна також здійснити з використанням елементів Polaris 2 / Etius LM/ Etius ULM , які виробляються компанією Astar.

Результати

 

Результати

 

Контр.група

 

Досл.група

 

Статистична значимість

 

 

 

 

 

Початкова площа виразки в мм2

 

2747

 

2608

 

p=0,361

 

 

 

 

 

Кінцева площа виразки в мм2

 

2424

 

1564

 

p=0,218

 

 

 

 

 

Сер.зменш. площі виразки в мм2

 

322

 

1043

 

p<0,010

 

 

Як видно в таблиці, площа рани зменшилась в обох групах. У контрольної групи площа скоротилася на 11,7%. У дослідної групи скорочення було більше. Площа рани скоротилася на 39,9%.

Підсумок

Згідно з результатами дослідження було доведено, що лазерна терапія є ефективним методом у лікуванні діабетичної стопи.

Лазерна терапія провокує ряд корисних ефектів:

 

  • Фотобіомодуляція
  • Збільшення грануляції тканини
  • Поширення форобластів
  • Синтез колагену
  • Неоваскуляризация
  • Рання епітелізація

 Література

 "Efficacy of Low Level Laser Therapy on Wound Healing in Patients with Chronic Diabetic Foot Ulcers - A Randomised Control Trial" Basavaraj M. Kajagar; Ashok S. Godhi; Archit Pandit; S. Khatri